SES YALITIM ALANLARI

Ses Yalıtım Firması | Akustik Yalıtım Malzemeleri

Ses Yalıtımı

Akustik Oda Ses Yalıtımı Sağır Oda Sessiz Oda Akustik İzolasyonlu Odalar ve stüdyo ofis tarzı mekanlar vb.

Akustik odalar ses düzeninin iyi ayarlanması ortam akustiğinin düzenlenmesi gereken önemli mekanlardır. Örnek verecek olursak stüdyolar, müzik odaları, bateri odaları, dublaj ve ses kayıt odaları, reji odaları gibi mekanları gösterebiliriz. Bu mekanlarda ses yalıtımı ve akustik düzenleme malzemeleri olarak akustik ses yalıtım süngerleri ve akustik kumaş kaplı paneller kullanılmaktadır.Akustik oda için özel olarak akustik değerleri A- kalite seviyesinde programlanarak ses yalıtım ürünleri üretilmektedir.

Akustik mekanlarda yankılanma, eko ve ses kalitesini düzenlemek için uygulama ve çalışma hizmetlerimiz mevcuttur. Stüdyo ses yalıtımı akustik mekanlarda ve odalarda yapılacak olan çalışmalardır. Bu tarz akustik mekanlarda ses yalıtımı uygulamaları yaptırmanız önemlidir. Çünkü dışarıdan içeriye girecek sesler burada yapılacak çalışmaları etkileyebilir.

Ses Yalıtımı ve Akustik İzolasyon Ses titreşim oluşturan yapı kaynağının havada oluşup yayılması ile oluşan fiziksel bir olaydır.Ayrıca başka bir terim ile ses akustik bir enerjidir.Ses farklı frekanslarda oluşabilmektedir.Örnek verecek olursak ultrasounds 20,000 Hzden yüksek frekanstaki seslerdir ve insan kulağı bu sesleri duymaz.Titreşimin oluşturduğu bu dalgalara da ses dalgaları denilmektedir.

AKUSTİK YANKI ENGELLEME PANELLERİ - KUMAŞ KAPLI DUVAR VE TAVAN PANELLERİ - AKUSTİK PARAVAN - BAFFLE - MASA SEPERATÖRÜ

Ses Yalıtım Firması | Akustik Yalıtım Malzemeleri

Ses dalgaları titreşim kaynağından enerji taşırlar.Yer değiştirmez, hareket eden madde değil, hareket enerjisidir.Su yüzeyindeki dalgalar ile havada yayılan ses dalgaları farklıdır.Ses dalgaları havada küresel olarak yayılır. Cisimlerin titreşmesi ile meydana gelen sesin kulağımıza kadar gelebilmesi için ses kaynağı ile kulağımız arasında katı-sıvı-gaz gibi esnek bir ortamın bulunması gerekir.

YANMAZ AKUSTİK SÜNGERLER - PİRAMİT - YUMURTA - LABİRENT - SPESİYAL VE DÜZ MODELLERDE BULUNMAKTADIR.

Ses kavramının oluşması için, titreşen bir madde olan herhangi bir ses kaynağının, bu titreşimi ileten bir ortamın ve bir de algılayıcının bulunması gerekir. Ayrıca ses dalgalarının hareketi, tribündeki seyircilerin dalga hareketine de benzetilmektedir.Ses dalgalarının bulundukları ortamdaki bu yayılım hareketi belli bir hızla gerçekleşmektedir. Ses dalgalarının farklı ortamlardaki yayılma hızları, ortama ve ortamın sıcaklığına bağlı olarak farklılık göstermektedir.Akustik, ses dalgalarının bir ortamdaki çınlama süresini, yayılmasını ve ortamın istenmeyen dış seslere karşı yalıtımını ifade etmektedir. Bir başka tanımla akustik, “iletici ortamın hava olduğu kapalı ya da açık mekanlarda sesin fiziksel davranışlarını inceleyen bilim dalıdır.Gürültü, bir çok sesin ritimsiz bir şekilde ortamda dalgalanması ile oluşmasıdır.

DEKORATİF SES YALITIM SÜNGERLERİ - TEKNO TOUCH SÜNGER - BASSTRAP SÜNGER - VİCOUSTİC FLEXİ A50 PANEL - BASS KÜPÜ

Ses Yalıtım Firması | Akustik Yalıtım Malzemeleri

Akustik düzenleme yapılırken akustik gürültü, çınlama, yansıma gibi unsurların en doğru şekilde düzenlenmesi, kaynaktan sesin bozulmadan alınıp kayıt yapılmasına olanak sağlamaktadır.Akustik konusunda ilk dikkat edilmesi gereken husus, bir yayın stüdyosu oluşturulurken yankı yalıtımının gerçekleştirilmiş olmasıdır. Stüdyo akustik yalıtımı, istenmeyen dış seslerin kulağın duyma eşik seviyesi altına düşürülmesi işlemini kapsamaktadır.

Akustik ses izolasyonunun yapılmasındaki amaç sizleri rahatsız eden gürültüden yani birbiriyle uyumlu olmayan seslerden kurtarmak.Ses izolasyonu jeneratör odasında, akustik mekanlarda (reji odası,stüdyo odası,ses kayıt odası,sinema salonu,ev sinema salonu),hidrofor odası,dairelerde,açık mekanlarda bile yapılabilen bu uygulamalar için en iyi hizmeti sunmaktayız. 

SES YALITIM MALZEMELERİ

 Ses yalıtım malzemeleri her türlü ses yalıtım uygulamalarında tercih edilebilir.Kullanılan her ses yalıtım malzemesi ses yalıtım fiyatını da etkilemektedir.Her ses frekansı için tek bir ses yalıtım malzemesi kullanabiliriz diyemeyiz.Farklı ses yalıtım uygulamaları için farklı ürünler kullanılmalıdır.Bunlar ses yalıtım süngeri (yumurta sünger,piramit sünger,labirent sünger,spesiyal sünger,düz sünger) bu süngerler yanmazlık sertifikalı ürünlerdir.Akustik ortamlar için akustik paneller kullanılabilir.Diğer ses yalıtım uygulamaları için zemin ses yalıtım kauçukları (mantar şilte,mantarlı kauçuk levha,siyah kauçuk levha),heraklite levha,ses yalıtım bandı,akustik halı,bariyer,taş yünü vb ürünler kullanılmaktadır.

Ses Yalıtım Firması | Akustik Yalıtım Malzemeleri

SES YALITIM SÜNGERLERİ

Ses akustiği düzenlenmiş bir stüdyoda sesin orjinalliğini bozmama adına yapılması gereken sonraki adım ses teknolojisini oluşturan sistemlerin iyi bilinip, doğru kullanılmasıdır. Bu çalışmanın ana konusunu oluşturan akustik düzenleme ve ses teknolojisi kullanımında etkili yöntem olarak stüdyoların akustik niteliklerinin, ses sistemlerinin ve ses kayıt tekniklerinin kapsamlı bir biçimde incelenmesi gerekmektedir. Ses yalıtım süngerleri poliüretan ve melamin köpükten üretilen süngerlerdir. Kalınlıkları,yoğunlukları ve boyutu ses yalıtım fiyatını etkiler.Farklı model ve renk seçenekleri de mevcuttur.Ses yalıtım süngerleri hem akustik mekanlarda hem de ses yalıtım uygulaması yapılacak alanlarda kullanılabilmektedir. Ses yalıtım süngeri alçak frekanstaki sesler için daha çok tercih edilir.Bariyerli ses yalıtım süngerleri yüksek seslerde kullanılmalıdır aksi takdirde sadece ses yalıtım süngerleri kullanılırsa çok fazla etkili olmamaktadır. Sonucun etkili olabilmesi için sesin nereden geldiğini bularak ses yalıtım malzemesini orada muhafaza etmeliyiz ki olumlu sonuç alabilelim.

Ses Yalıtım Firması | Akustik Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım süngerleri esnek bir yapıya sahiptir.Bu yüzden kullanımı çok kolaydır.İşleme başlanırken dikkat edilmesi gereken ilk şey yüzeyin düz ve temiz olmasıdır.Homojen bir yapışmanın gerçekleştirilmesi için yüzey tozları ve kir, yağ gibi pisliklerden temizlenmelidir, gerekirse temizlik için bir sıvı kullanılabilir.Daha sonra malzeme yapışacağı yüzeye uygun ebatta kesilmeli o yüzeyi uygun ebatta kesilerek, yapıştırılacak yüzeyi boşluk kalmayacak şekilde kaplayacak büyüklükte olmalıdır.Yapıştırma için özel solid sıvı yapıştırıcısını önermekteyiz. Uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır. Yapıştırıcısı m2' ye 200 gram kadar gelecek kadar kullanılmalıdır.Yapıştırma işlemi yapılırken akustik sünger ile yapıştırılacak yüzeye ince bir film tabakası oluşturulacak kadar sıvı yapıştırıcı sürülür. Ardından yapıştırıcının kuruması için 1-2 dakika yeterli olacaktır.Daha sonra ise akustik sünger yapıştırılacağı yüzeye homojen bir şekilde hafifçe elle preslenerek yapıştırma işlemi tamamlanır.

Müzik Odası Ses Yalıtımı | Keman, Piyano Odaları Ses Yalıtımı

Müzik odaların akustik ortamın oluşturulması gereken mekanlar arasında yer almaktadır. Müzikle ilgilenen kişilerin müzik odası ses yalıtımı yapması oldukça ciddi bir durumdur. Ses yalıtımı sayesinde çalışma yapan kişilerin dikkatlerinin dağılması mümkün olmayacaktır.

 Yapılacak ses yalıtımı sayesinde müzik çalışmalarının kalitesi artacaktır. Müzik odalarının stüdyo görevini gördüğü yerlerde de kayıtlar yapılabilmekte ve bu kayıtların seslerinin kulağa hoş gelmesi açısından ses yalıtımı yapılması önemli olacaktır. 

Müzik odaları için kullanılan ses yalıtım malzemeleri görünüm olarak da estetik içermelidir. Dekor bakımından uygun yalıtım malzemelerinin seçilmesi müzik odasının görüntüsünü olumlu yönde etkileyecektir. 

Yüksek sesin olduğu mekanlardan olan müzik odasında ses yalıtımı genellikle kumaş kaplı paneller kullanılmaktadır. Kumaş kaplı paneller ses yalıtımıyla birlikte akustiği de düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Görünüm olarak da en şık desenlere ve estetiğe sahip olan kumaş kaplı paneller tercih ederek hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Devamını oku: Müzik Odası Ses Yalıtımı | Keman, Piyano Odaları Ses Yalıtımı

Ev Sinema Salonu Ses Yalıtımı | Home Cinema Odası Ses Yalıtımı

Evinizde sinema odasında içeriden dışarı ses çıkmaması ve dışarıdan içeri ses girmemesi için, yankı ve eko gibi ses problemleri ile karşılaşılmaması için ve odada akustik düzenleme sağlanması için ses yalıtım uygulaması yaptırılması gerekir. Kimsenin sizi rahatsız etmediği bir ortamda ve kimseyi rahatsız etmeyeceğiniz bir sinema odasında film seyretmeniz için ses yalıtımı yaptırmalısınız. Bize ulaşarak sinema odanıza ses yalıtım uygulaması yaptırabilirsiniz.sinema odası ses yalıtımı
Sinema odanızda daha rahat ve keyifli anlar geçirmeniz için ve kimseyi rahatsız etmeden kaliteli ses performansı sağlamak için ses yalıtım uygulaması yapmaktayız. Tavan, zemin ve duvarlara ses kesici süngerler ile kaplayarak ses yalıtımı sağlamaktayız.sinema odası ses yalıtımı

Devamını oku: Ev Sinema Salonu Ses Yalıtımı | Home Cinema Odası Ses Yalıtımı

Stüdyo Ses Yalıtımı | Tv-Dublaj, Kayıt Odaları Ses Yalıtımı

Müzikle uğraşanlar gece gündüz fark etmeden çalışmak isterler. Bu isteklerini aynı ev içerisinde yaşadıkları kişileri rahatsız etmek, komşulara sesin gitmesi gibi sorunlar nedeniyle gündüz saatlerine ertelemek zorunda kalabilmektedirler. Ancak stüdyo odanıza ses yalıtımı yaparak kimse için endişelenmenize gerek kalmadan rahatlıkla müzik çalışmaları yapabilirsiniz. Kaliteli olarak yapılan ses yalıtımı sayesinde stüdyo odanızdan dışarıya ses çıkmayacak, kaliteli ses üreten özelliği sayesinde zevk alarak müzik yapacaksınız.

Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyo odaları için bariyerli akustik sünger kullanarak ses yalıtımı yapabilirsiniz. Bu tür malzemeden oluşan ses yalıtım ürünü, 3 katmana sahiptir. Akustik bir ortam yaratmak içinse akustik kumaş kaplı olan ses yalıtım panellerinden yararlanabilir. Stüdyodan kaliteli bir ses çıkarabilmek ve yüksek oranda sesin dışarıya çıkışını engellemek için sesi geçirmeyi önleyici ya da minimum düzeyde ses geçirme özelliği olan yalıtım malzemeleri kullanılarak stüdyo ses yalıtımı yapılmaktadır.

Stüdyo Ses Yalıtımı

Devamını oku: Stüdyo Ses Yalıtımı | Tv-Dublaj, Kayıt Odaları Ses Yalıtımı

Toplantı Salonu Ses Yalıtımı | Sunum Odası Ses İzolasyonu

Toplantı odası olarak kullanılması düşünülen odanın ses yalıtımı yapılmadan önce keşif yapılmalı ve odanın aldığı ses dalgalarının alanları tespit edilmelidir. Ses hem dışarıdan geliyor ve oda içerisinden dışarıya çıkıyorsa, her iki korumalı ses yalıtımı yapılması önerilmektedir. Kontroller yapıldıktan sonra işinde profesyonel olan ses yalıtım uzmanları aracılığıyla kullanılması gereken malzemeler seçilecektir. Bu seçimle beraber toplantı odası ses yalıtımı yapılacak olan odanın yalıtım ücreti belirlenmiş olacaktır. 

toplantı salonu ses yalıtımı

Toplantı odasında ses karışıklığını engellemek ve yankı oluşmaması istenildiğinde duvar, tavan ve zeminlerde ses yalıtım malzemeleri kullanılarak, tüm sorunlar giderilebilir. Darbe emici özelliğe sahip kauçuk levha ile kauçuk tabana sahip akustik halılar kullanılırken, yankı oluşumunun önüne geçmek için akustik kumaş kaplı paneller tercih edilebilir. Toplantı salonunuza hoş bir görüntü kazandırmak isterseniz, kumaş kaplı paneller çeşitli renk ve modellere de sahip olmaktadır. 

toplantı salonu ses izolasyonu

Devamını oku: Toplantı Salonu Ses Yalıtımı | Sunum Odası Ses İzolasyonu

Sinema Salonu Ses Yalıtımı | Home Cinema Odası Ses Yalıtımı

Sinema salonu ses yalıtımı uygulamaları, izinsiz seslerin geçişlerini engellemesi için, doğru bir duyum için sese yön verem taş yünü, strafor, cam yünü, piramit sünger gibi endüstriyel ses yalıtımı malzemeleri kullanılmalıdır. 

Ses yön veren, strafor, diffüzör, cam yünü ve üçgen sünger ve özel olarak üretilen diğer akustik ürünler ile bir çok endüstriyel ürün kullanılır.

SİNEMA SALONU AKUSTİK SES İZOLASYONU

Gelişen teknolojiye paralel olarak yapı elemanlarının hafiflemesiyle gürültü sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple yapı elemanlarının ses ışınları karşısındaki davranışlarını iyi bilmek, sonradan meydana gelecek ve masraflı, telafisi zor durumlarda kalmayı önleyebilir.

Yapı elemanları neticesinde iletilen seslerin miktarlarının azaltılması veya ortadan kaldırılması için yapılan çalışmalara sinema salonu ses yalıtımı denir. Bu uygulama yapılırken dikkat edilmesi gereken bir etmen de ses yalıtım malzemelerinin yapının dizaynı ile bütünleşmesi ve tasarım olarak uyumlu olmasıdır.

Devamını oku: Sinema Salonu Ses Yalıtımı | Home Cinema Odası Ses Yalıtımı

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı | Call Center Akustik Ses İzolasyonu

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı; Çağrı merkezlerinde ses yalıtım uygulamaları yapılmamış ise, hassas bilgilerin risk alarak ve azalmış verimlilik para kaybetme. Uygun bir akustik olmadan, iletişimsizlik ve çalışanların hayal kırıklığı problemler haline gelmektedir.

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

Devamını oku: Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı | Call Center Akustik Ses İzolasyonu

Ofis Ses Yalıtımı | Çalışma Odaları Ses Yalıtımı

Gürültünün dikkat dağıtması nedeniyle iş sağlığı ve psikolojisini etkilediği bilinmektedir. İşini kaliteli bir şekilde yapmak isteyen kişilerin iş alanlarında uygun ortamın sağlanması önemli olacaktır. Ofis ses yalıtımı yaparak istenmeyen gürültünün dışarıda kalması sağlanabilir. Kullanılacak olan akustik kumaşla zemin ses yalıtım malzemeleri sayesinde ses yalıtımı yapılarak, ses ölçeği azaltılabilir ve çalışma ortamında performans, verim istenilenin üzerine çıkarılabilir. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen gürültü faktörü, iş hayatında da engellenmediği durumda olumsuz etkilerin yaşanması devam edecektir. 

ofis ses yalıtımı

Bu ürünlerin her biri farklı kullanım alanlarına ya da özelliklere sahip olmaktadır. İhtiyaç duyulan alana göre kullanılacak olan malzeme seçilerek kaliteli ses ortamları yaratılabilir. Böylece ofis ortamında konsantrasyonu bozacak gürültü etmeni ortadan kalkacaktır.

Çalışma alanlarında içeriden dışarıya, dışarıdan içeriye ses giriş ve çıkışları ofis ses yalıtımı sayesinde mümkün olacaktır. Bu sayede çalışanlardan istenilen performansı alacak olan firma sahipleri de oldukça mutlu olacaklardır. Gürültü nedeniyle oluşacak karmaşayı geride bırakmak için ses yalıtımı oldukça önemli bir uygulamadır.

ofis ses izolasyonu

Devamını oku: Ofis Ses Yalıtımı | Çalışma Odaları Ses Yalıtımı

Hastane Odası Ses Yalıtımı | Mr Odaları Ses Yalıtımı

Hastaneler, ameliyathaneler, mr ve röntgen odaları, acil odalar gibi bölümlerde dış ortam gürültüsünün minimuma indirilmesi gerekmektedir. Dış gürültülerin hem hastalar hem de hastane çalışanları üzerinde olumsuz etkileri olduğundan yalıtım son derece önemli bir konudur.

Dış seslerin getirdiği olumsuz etkilere ek olarak hastane içerisindeki mr cihazlarının çıkardıkları yoğun titreşim ve seslerin de bulunduğu oda dışına sızıntısının önlenmesi de gerekmektedir.

Hastane Odası Ses Yalıtımı

Hastane Odası Ses Yalıtımı 

Devamını oku: Hastane Odası Ses Yalıtımı | Mr Odaları Ses Yalıtımı

SES VE AKUSTİK YANKI TİTREŞİM KONULARI

Anasayfa

SES YALITIM ALANLARI

Yalıtım Malzemeleri

Akustik Panel

AKUSTİK UYGULAMALAR

Hakkımızda

Test Raporu

Kargolama

İletişim

Açık Adresimiz ve İrtibat Numarası

Ses Yalıtım Hizmeti ve Malzeme Satışı Yapılan Bölgeler

Akustik ses yalıtım sistemleri olarak firmamız ses yalıtımı hizmeti akustik izolasyon akustik panel hizmeti ürün satışı uygulama ve proje hizmeti vermektedir.Toplantı odaları ofis seminer ve sinema salonları, konferans salonları , stüdyolar, bateri müzik okulları, yüzme salonları, yemek cafe bar, restoran, spor salonu, kayıt odaları, tv stüdyoları, otel odaları, radyo odası,piyano odası, akustik kabin, sessiz oda,  mekanik odalar ses yalıtımı ve akustik düzenleme hizmeti ayrıca toptan perakende ürün satışı yapılmaktadır.

İstanbul (Avrupa) - İstanbul (Anadolu) - Adana - Adıyaman - Afyon - Ağrı - Ankara - Amasya - Antalya - Artvin - Aydın - Balıkesir - Bartın- Bilecik -  Bitlis - Bolu - Burdur - Bursa - Çanakkale - Çorum - Denizli - Düzce - Edirne - Elazığ - Erzincan - Erzurum - Eskişehir - Gümüşhane - Gaziantep - Giresun - Hatay - Iğdır - Isparta - İzmir- Kahramanmaraş - Karabük - Kayseri - Kastamonu - Kocaeli - Konya - Malatya -  Manisa - Mersin - Muğla - Ordu - Rize - Sakarya - Samsun - Şanlıurfa - Sinop - Sivas - Tekirdağ - Trabzon - Uşak - Yalova - Yozgat

Almanya - Amerika - Arjantin - Avustralya - Avusturya - Azerbaycan - Baku - Belçika - Bulgaristan - Brezilya - Çin - Fransa - Gürcistan - Hindistan - Hollanda - Kıbrıs - İspanya - İsviçre - İrlanda - İngiltere - İran - İtalya - Mısır - Lefkoşa - Rusya - Romanya - Türkmenistan - Yunanistan