Ses Yalıtımı Firması

Ses Yalıtım Firması | Akustik Yalıtım Malzemeleri

Ses Yalıtımı

Akustik Oda Ses Yalıtımı Sağır Oda Sessiz Oda Akustik İzolasyonlu Odalar ve stüdyo ofis tarzı mekanlar vb.

Akustik odalar ses düzeninin iyi ayarlanması ortam akustiğinin düzenlenmesi gereken önemli mekanlardır. Örnek verecek olursak stüdyolar, müzik odaları, bateri odaları, dublaj ve ses kayıt odaları, reji odaları gibi mekanları gösterebiliriz. Bu mekanlarda ses yalıtımı ve akustik düzenleme malzemeleri olarak akustik ses yalıtım süngerleri ve akustik kumaş kaplı paneller kullanılmaktadır.Akustik oda için özel olarak akustik değerleri A- kalite seviyesinde programlanarak ses yalıtım ürünleri üretilmektedir.

Akustik mekanlarda yankılanma, eko ve ses kalitesini düzenlemek için uygulama ve çalışma hizmetlerimiz mevcuttur. Stüdyo ses yalıtımı akustik mekanlarda ve odalarda yapılacak olan çalışmalardır. Bu tarz akustik mekanlarda ses yalıtımı uygulamaları yaptırmanız önemlidir. Çünkü dışarıdan içeriye girecek sesler burada yapılacak çalışmaları etkileyebilir.

Ses Yalıtımı ve Akustik İzolasyon Ses titreşim oluşturan yapı kaynağının havada oluşup yayılması ile oluşan fiziksel bir olaydır.Ayrıca başka bir terim ile ses akustik bir enerjidir.Ses farklı frekanslarda oluşabilmektedir.Örnek verecek olursak ultrasounds 20,000 Hzden yüksek frekanstaki seslerdir ve insan kulağı bu sesleri duymaz.Titreşimin oluşturduğu bu dalgalara da ses dalgaları denilmektedir.

AKUSTİK YANKI ENGELLEME PANELLERİ - KUMAŞ KAPLI DUVAR VE TAVAN PANELLERİ - AKUSTİK PARAVAN - BAFFLE - MASA SEPERATÖRÜ

Ses Yalıtım Firması | Akustik Yalıtım Malzemeleri

Ses dalgaları titreşim kaynağından enerji taşırlar.Yer değiştirmez, hareket eden madde değil, hareket enerjisidir.Su yüzeyindeki dalgalar ile havada yayılan ses dalgaları farklıdır.Ses dalgaları havada küresel olarak yayılır. Cisimlerin titreşmesi ile meydana gelen sesin kulağımıza kadar gelebilmesi için ses kaynağı ile kulağımız arasında katı-sıvı-gaz gibi esnek bir ortamın bulunması gerekir.

YANMAZ AKUSTİK SÜNGERLER - PİRAMİT - YUMURTA - LABİRENT - SPESİYAL VE DÜZ MODELLERDE BULUNMAKTADIR.

Ses kavramının oluşması için, titreşen bir madde olan herhangi bir ses kaynağının, bu titreşimi ileten bir ortamın ve bir de algılayıcının bulunması gerekir. Ayrıca ses dalgalarının hareketi, tribündeki seyircilerin dalga hareketine de benzetilmektedir.Ses dalgalarının bulundukları ortamdaki bu yayılım hareketi belli bir hızla gerçekleşmektedir. Ses dalgalarının farklı ortamlardaki yayılma hızları, ortama ve ortamın sıcaklığına bağlı olarak farklılık göstermektedir.Akustik, ses dalgalarının bir ortamdaki çınlama süresini, yayılmasını ve ortamın istenmeyen dış seslere karşı yalıtımını ifade etmektedir. Bir başka tanımla akustik, “iletici ortamın hava olduğu kapalı ya da açık mekanlarda sesin fiziksel davranışlarını inceleyen bilim dalıdır.Gürültü, bir çok sesin ritimsiz bir şekilde ortamda dalgalanması ile oluşmasıdır.

DEKORATİF SES YALITIM SÜNGERLERİ - TEKNO TOUCH SÜNGER - BASSTRAP SÜNGER - VİCOUSTİC FLEXİ A50 PANEL - BASS KÜPÜ

Ses Yalıtım Firması | Akustik Yalıtım Malzemeleri

Akustik düzenleme yapılırken akustik gürültü, çınlama, yansıma gibi unsurların en doğru şekilde düzenlenmesi, kaynaktan sesin bozulmadan alınıp kayıt yapılmasına olanak sağlamaktadır.Akustik konusunda ilk dikkat edilmesi gereken husus, bir yayın stüdyosu oluşturulurken yankı yalıtımının gerçekleştirilmiş olmasıdır. Stüdyo akustik yalıtımı, istenmeyen dış seslerin kulağın duyma eşik seviyesi altına düşürülmesi işlemini kapsamaktadır.

Akustik ses izolasyonunun yapılmasındaki amaç sizleri rahatsız eden gürültüden yani birbiriyle uyumlu olmayan seslerden kurtarmak.Ses izolasyonu jeneratör odasında, akustik mekanlarda (reji odası,stüdyo odası,ses kayıt odası,sinema salonu,ev sinema salonu),hidrofor odası,dairelerde,açık mekanlarda bile yapılabilen bu uygulamalar için en iyi hizmeti sunmaktayız. 

SES YALITIM MALZEMELERİ

 Ses yalıtım malzemeleri her türlü ses yalıtım uygulamalarında tercih edilebilir.Kullanılan her ses yalıtım malzemesi ses yalıtım fiyatını da etkilemektedir.Her ses frekansı için tek bir ses yalıtım malzemesi kullanabiliriz diyemeyiz.Farklı ses yalıtım uygulamaları için farklı ürünler kullanılmalıdır.Bunlar ses yalıtım süngeri (yumurta sünger,piramit sünger,labirent sünger,spesiyal sünger,düz sünger) bu süngerler yanmazlık sertifikalı ürünlerdir.Akustik ortamlar için akustik paneller kullanılabilir.Diğer ses yalıtım uygulamaları için zemin ses yalıtım kauçukları (mantar şilte,mantarlı kauçuk levha,siyah kauçuk levha),heraklite levha,ses yalıtım bandı,akustik halı,bariyer,taş yünü vb ürünler kullanılmaktadır.

Ses Yalıtım Firması | Akustik Yalıtım Malzemeleri

SES YALITIM SÜNGERLERİ

Ses akustiği düzenlenmiş bir stüdyoda sesin orjinalliğini bozmama adına yapılması gereken sonraki adım ses teknolojisini oluşturan sistemlerin iyi bilinip, doğru kullanılmasıdır. Bu çalışmanın ana konusunu oluşturan akustik düzenleme ve ses teknolojisi kullanımında etkili yöntem olarak stüdyoların akustik niteliklerinin, ses sistemlerinin ve ses kayıt tekniklerinin kapsamlı bir biçimde incelenmesi gerekmektedir. Ses yalıtım süngerleri poliüretan ve melamin köpükten üretilen süngerlerdir. Kalınlıkları,yoğunlukları ve boyutu ses yalıtım fiyatını etkiler.Farklı model ve renk seçenekleri de mevcuttur.Ses yalıtım süngerleri hem akustik mekanlarda hem de ses yalıtım uygulaması yapılacak alanlarda kullanılabilmektedir. Ses yalıtım süngeri alçak frekanstaki sesler için daha çok tercih edilir.Bariyerli ses yalıtım süngerleri yüksek seslerde kullanılmalıdır aksi takdirde sadece ses yalıtım süngerleri kullanılırsa çok fazla etkili olmamaktadır. Sonucun etkili olabilmesi için sesin nereden geldiğini bularak ses yalıtım malzemesini orada muhafaza etmeliyiz ki olumlu sonuç alabilelim.

Ses Yalıtım Firması | Akustik Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım süngerleri esnek bir yapıya sahiptir.Bu yüzden kullanımı çok kolaydır.İşleme başlanırken dikkat edilmesi gereken ilk şey yüzeyin düz ve temiz olmasıdır.Homojen bir yapışmanın gerçekleştirilmesi için yüzey tozları ve kir, yağ gibi pisliklerden temizlenmelidir, gerekirse temizlik için bir sıvı kullanılabilir.Daha sonra malzeme yapışacağı yüzeye uygun ebatta kesilmeli o yüzeyi uygun ebatta kesilerek, yapıştırılacak yüzeyi boşluk kalmayacak şekilde kaplayacak büyüklükte olmalıdır.Yapıştırma için özel solid sıvı yapıştırıcısını önermekteyiz. Uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır. Yapıştırıcısı m2' ye 200 gram kadar gelecek kadar kullanılmalıdır.Yapıştırma işlemi yapılırken akustik sünger ile yapıştırılacak yüzeye ince bir film tabakası oluşturulacak kadar sıvı yapıştırıcı sürülür. Ardından yapıştırıcının kuruması için 1-2 dakika yeterli olacaktır.Daha sonra ise akustik sünger yapıştırılacağı yüzeye homojen bir şekilde hafifçe elle preslenerek yapıştırma işlemi tamamlanır.

SES VE AKUSTİK YANKI TİTREŞİM KONULARI

Anasayfa

SES YALITIM ALANLARI

Yalıtım Malzemeleri

Akustik Panel

AKUSTİK UYGULAMALAR

Hakkımızda

Test Raporu

Kargolama

İletişim

Açık Adresimiz ve İrtibat Numarası

Ses Yalıtım Hizmeti ve Malzeme Satışı Yapılan Bölgeler

Akustik ses yalıtım sistemleri olarak firmamız ses yalıtımı hizmeti akustik izolasyon akustik panel hizmeti ürün satışı uygulama ve proje hizmeti vermektedir.Toplantı odaları ofis seminer ve sinema salonları, konferans salonları , stüdyolar, bateri müzik okulları, yüzme salonları, yemek cafe bar, restoran, spor salonu, kayıt odaları, tv stüdyoları, otel odaları, radyo odası,piyano odası, akustik kabin, sessiz oda,  mekanik odalar ses yalıtımı ve akustik düzenleme hizmeti ayrıca toptan perakende ürün satışı yapılmaktadır.

İstanbul (Avrupa) - İstanbul (Anadolu) - Adana - Adıyaman - Afyon - Ağrı - Ankara - Amasya - Antalya - Artvin - Aydın - Balıkesir - Bartın- Bilecik -  Bitlis - Bolu - Burdur - Bursa - Çanakkale - Çorum - Denizli - Düzce - Edirne - Elazığ - Erzincan - Erzurum - Eskişehir - Gümüşhane - Gaziantep - Giresun - Hatay - Iğdır - Isparta - İzmir- Kahramanmaraş - Karabük - Kayseri - Kastamonu - Kocaeli - Konya - Malatya -  Manisa - Mersin - Muğla - Ordu - Rize - Sakarya - Samsun - Şanlıurfa - Sinop - Sivas - Tekirdağ - Trabzon - Uşak - Yalova - Yozgat

Almanya - Amerika - Arjantin - Avustralya - Avusturya - Azerbaycan - Baku - Belçika - Bulgaristan - Brezilya - Çin - Fransa - Gürcistan - Hindistan - Hollanda - Kıbrıs - İspanya - İsviçre - İrlanda - İngiltere - İran - İtalya - Mısır - Lefkoşa - Rusya - Romanya - Türkmenistan - Yunanistan