Ses Kontrol Camları

Ses Kontrol Camları | Akustik Ses Geçirmez Cam

Ses Kontrol Camları; Akustik lamine camlar, iki cam plakanın, ses emici bağlayıcı bir tabakayla ısı ve basınç altında birleştirilmesiyle elde edilir.

Tanım: İki cam plakanın ses emici ve bağlayıcı özellikli polivinil butiral (PVB) tabaka ile ısı ve basınç altında bileştirilmesi ile üretilir.
Ses yalıtımına katkı sağlayarak gürültü geçişlerini azaltırken aynı zamanda Lameks® ürününün güvenlik özelliğine de sahiptir.
Isıcam® ünitesi bünyesinde kullanıldığında ısı kontrol, güneş kontrol önlemleri ile de kolayca bağdaştırılabilmekte ve ses yalıtım performansı artmaktadır
Etkin gürültü yalıtımı için yapıda sadece camda değil, duvar, çatı ve doğramalar gibi ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınması gerekmektedir.

ses-yalitim-cami-2 ses-yalitim-cami-3

Notlar; 1. 10dB lik ses düşümü gürültünün yarıya düştüğü izlenimini verir.
2. 80 dB lik gürültülü trafikte 45 dB lik cam kullanmak 35 dB lik rahatlık verir.
3. Isıcam ünitesi cam kalınlıkları artmalı.
4. Camlar farklı kalınlıkta olmalı.
5. Geniş araboşluk seçilmeli (max : 20 ) > 20 seçildiğinde bu sefer ısı yalıtımı düşer.
6. Camlardan biri akustik lamine olmalı.
7. Kalın cam gürültü tarafına bakmalı.
8. İyi bir gürültü yalıtımı için doğrama , doğrama duvar arası ve duvar malzemesi de sızdırmaz olmalı.Panjur kutusu ,pervaz altı sızdırmaz olmalı.Contalarda çok önemlidir.

ses-yalitim-cami

Gürültü Kontrol Üniteleri; Gürültü düzeyi yüksek ortamlarda etkili ses yalıtımı sağlamak amacıyla özel geliştirilmiş akustik laminasyonlu camlardır.
İki cam plakanın ses emici ve bağlayıcı özellikli polivinil butiral (PVB) tabaka ile ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir.

Ses yalıtımına katkı sağlayarak gürültü geçişlerini azaltırken aynı zamanda laminasyonlu camın güvenlik özelliğine de sahiptir.
Çift cam ünitesi bünyesinde kullanıldığında ısı kontrol, güneş kontrol önlemleri ile de kolayca bağdaştırılabilmekte ve ses yalıtım performansı artmaktadır.

Etkin gürültü yalıtımı için yapıda sadece camda değil, duvar, çatı ve doğramalar gibi ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınması gerekmektedir.

ses-yalitimi-akustik-izolasyon-ses-yalitim-sungerleri-1 ses yalitimli akustik lamine cam

SES VE AKUSTİK YANKI TİTREŞİM KONULARI

Anasayfa

SES YALITIM ALANLARI

Yalıtım Malzemeleri

Akustik Panel

AKUSTİK UYGULAMALAR

Hakkımızda

Test Raporu

Kargolama

İletişim

Açık Adresimiz ve İrtibat Numarası

Ses Yalıtım Hizmeti ve Malzeme Satışı Yapılan Bölgeler

Akustik ses yalıtım sistemleri olarak firmamız ses yalıtımı hizmeti akustik izolasyon akustik panel hizmeti ürün satışı uygulama ve proje hizmeti vermektedir.Toplantı odaları ofis seminer ve sinema salonları, konferans salonları , stüdyolar, bateri müzik okulları, yüzme salonları, yemek cafe bar, restoran, spor salonu, kayıt odaları, tv stüdyoları, otel odaları, radyo odası,piyano odası, akustik kabin, sessiz oda,  mekanik odalar ses yalıtımı ve akustik düzenleme hizmeti ayrıca toptan perakende ürün satışı yapılmaktadır.

İstanbul (Avrupa) - İstanbul (Anadolu) - Adana - Adıyaman - Afyon - Ağrı - Ankara - Amasya - Antalya - Artvin - Aydın - Balıkesir - Bartın- Bilecik -  Bitlis - Bolu - Burdur - Bursa - Çanakkale - Çorum - Denizli - Düzce - Edirne - Elazığ - Erzincan - Erzurum - Eskişehir - Gümüşhane - Gaziantep - Giresun - Hatay - Iğdır - Isparta - İzmir- Kahramanmaraş - Karabük - Kayseri - Kastamonu - Kocaeli - Konya - Malatya -  Manisa - Mersin - Muğla - Ordu - Rize - Sakarya - Samsun - Şanlıurfa - Sinop - Sivas - Tekirdağ - Trabzon - Uşak - Yalova - Yozgat

Almanya - Amerika - Arjantin - Avustralya - Avusturya - Azerbaycan - Baku - Belçika - Bulgaristan - Brezilya - Çin - Fransa - Gürcistan - Hindistan - Hollanda - Kıbrıs - İspanya - İsviçre - İrlanda - İngiltere - İran - İtalya - Mısır - Lefkoşa - Rusya - Romanya - Türkmenistan - Yunanistan